Aromatik Yağlar » %100 Saf Bitkisel Yağlar

Okaliptüs Yağı 20 ml

 • Stok Kodu: BLY-84
 • Kategori: %100 Saf Bitkisel Yağlar
 • Markalar: Botalife
KDV Dahil
25.00TL
Sepete Ekle

TIKLA WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER

05514420300

Whatsapp üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Şimdi sipariş verirseniz 2 gün içerisinde kargoda.
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kargo ve Garanti
 • Ürün Yorumları
 • Ürün Videosu

%100 Saf Okaliptüs Yağı 20 ml

%100 Saf Botalife Okaliptüs Yağı Su Buharı Distilasyon Yöntemi Kullanılarak Üretilmektedir.

%100 Saf Botalife Okaliptüs Yağı Su Buharı Distilasyon Yöntemi Kullanılarak Üretilmektedir. Botalife Okaliptüs Yağı Resmi Satış Sitesi, Organik yağ

okaliptüs, yağı, okaliptüs yağı, okaliptüs yağı faydaları, okaliptüs yağı ne işe yarar, okaliptüs yağı nasıl kullanılır, okaliptüs yağının, okaliptüs yağı satış sitesi, botalife okaliptüs yağı, saf okaliptüs yağı, organik okaliptüs yağı

Bebeklerin grip, soğuk algınlığı ve gaz problemleri olduğunda ayak altına ,sırta ve karın bölgesine masaj şeklinde kullanılabilir.

Aşağıdaki Makale Okaliptus Yağı Hakkında Geniş Bilgi İçermektedir.

Okaliptüs Yağı

Okaliptüs yağı özellikle solunum yolu hastalıkları tedavisinde kullanılmaktadır. Bronşit, astım, nezle ve soğuk algınlığı tedavisinde çok güzel sonuçlar elde etmektedir. Özellikle sinüzit tedavisinde kullanılması okaliptüs yağının faydaları arasındadır. Antibakteriyel özelliği sayesinde mikrop öldürücüdür. Kas gevşetici olarak da kullanılır. Okaliptüs yağı çok güçlü bir yağ olduğundan dolayı kullanımı sırasında aşırıya kaçılmamalıdır.

ütfen okaliptüs yağını kullanmadan önce doktorunuza danışarak, okaliptüs yağını kullanabileceğinize dair onay alınız. Hamilelerde, emziren annelerde, çocuklarda kullanılması uygun değildir. Okaliptüs yağını ağızdan almayın yada gözünüze veya kulak yolunuza damlatmayın.

Okaliptüs bir ağaçtır. Kuru yaprakları ve yağı ilaç yapımında kullanılır. Okaliptüs yaprakları enfeksiyonlar, ateş, mide fesatı, ve öksürükler için kullanılır. Yapraklar aynı zamanda solunum yolu enfeksiyonları için de faydalıdır. Boğmaca öksürüğü, astım, akciğer veremi, kemik iltihabı, romatizma, akneler, yaralanmalar, geç iyileşen ülser, bakteriyel dizanteri, saçkıran, karaciğer ve safra kesesi problemleri, iştahsızlık ve kanser gibi rahatsızlık ve hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Okaliptüs Yağı Faydaları

- Kan akışının arttırılması: Okaliptüs yağı damar genişletici olarak kullanılabilir. Dolaşımı arttırarak dolaşım sistemine yardımcı olur. İlgili bölgeye masaj yaparken bir damla damlatmanız yeterli olacaktır.

- Astım: Astım krizi sırasında göğsünüze birkaç damla okaliptüs yağı damlatarak masaj yapın. Aynı zamanda doğrudan koklayabilir veya bulunduğunuz ortamda havada yayılmasını sağlayabilirsiniz.

- Beyne kan akışının arttırılması: Evinizde veya sınıfınızda okaliptüs yağının havaya karışarak solunmasını sağlayabilirsiniz. Bu kan akışını arttırarak beyne kan akışını kolaylaştıracaktır.

- Bronşit: Bronşit hastaları okaliptüs yağını haricen veya teneffüs ederek kullanabilirler. Göğsünüzü, sırtınız ve boğazınızı bu yağdan birkaç damla ile sıvazlayabilirsiniz. Kokusunu şişeden içinize çekebilir veya yakalarınıza ve yastığınıza damlatabilirsiniz.

- Nefes yollarında tıkanıklık: Nefes yolu tıkanıklıklarında okaliptüs yağı kullanılabilir. Burnunuzun etrafına uygulayabilir ve kokusunu içinize çekebilirsiniz.

- Vücudu serinletme: Okaliptüs yağını vücudunuzu serinletmede kullanabilirsiniz. Bir sprey yardımıyla vücudunuza uygulayabilirsiniz.

- Öksürük: Bulunduğunuz ortama yayılmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda göğüz, boğaz ve sırtınızı okaliptüs yağı ile sıvazlayabilirsiniz.

- Şeker Hastaları: Şeker hastaları için de kan akışı problem olabilmektedir. Her gün duş sonrası bir losyonla beraber vücutlarına okaliptüs yağını uygulamaları kan akışını arttırmaya yardımcı olacaktır.

- Dezenfektan: Anti-viral ve anti-bakteriyel özellikleri sayesinde temizlik sırasında kullanılabilirler.

- Dizanteri: İki damla okaliptüs yağını karın bölgesine damlatarak saat yönünün tersine ovalayın. İshali azaltmaya, iltihabı ve enfeksiyonla savaşa yardımcı olacaktır.

- Kulak İltihabı: Sakın okaliptüs yağını doğrudan kulak kanalına damlatmayın! Ancak bir damla okaliptüs yağını kulak kepçesine ve çevresine sürebilirsiniz.

- Amfizem: Ayakların eklem yerlerine damlatarak masaj yapın. Göğsünüze bir damla dökerek masaj yapın.

- Balgam söktürücü: Ayakların eklem yerine ve göğsünüze bir damla ile her gün masaj yapın.

- Ateş: Yukarıda bahsedildiği gibi serinletici etkisi ateşi düşürmede ve vücudun enfeksiyon ile savaşında da kullanılabilir.

- Grip: Gribin belirtilerine göre okaliptüs yağının kullanımı da değişecektir. Eklem yerlerinizde ağrılar yaşıyorsanız buralara damlatarak masaj yapabilirsiniz. Veya ishaliniz varsa karın bölgenize damlatarak uygulayabilirsiniz. Solunum yolu problemleri için aromasını teneffüs edebilirsiniz.

- Hipoglisemi: Kan şekeri düşüklüğü için ayak tabanınıza birkaç damla damlatarak ovalayabilirsiniz.

- İltihap: İltihaplanmış bölgeye birkaç damla uygulayabilirsiniz.

- İris enfeksiyonu: Sakın okaliptüs yağını doğrudan göze damlatmayın! Ancak birkaç damla okaliptüs yağını şakaklara damlatarak masaj yapabilirsiniz.

- Uçak tutması: Uzun uçak yolculuklarından sonra uyku düzeniniz bozulduysa, kokusu ve kendisi ile okaliptüs yağını kullanabilir ve bu sayede uykunuzu açabilirsiniz.

- Böbrek Taşı: İlgili bölgeye günde üç defa birkaç damla damlatarak ovalayın.

- Bitlenme: Doğal bir böceksavar olduğundan bitler ile mücadelede kullanılabilir.

- Kızamık: Hastalık süresince evde okaliptüs yağı kullanarak teneffüs edilmesini sağlayın. Ayaklarda eklem yerlerine sürerek ovalayın.

- Nevralji: Ağrıları azaltmak için uygun bölgeye uygulayarak masaj yapın.

- Nevrit: Sinir iltihaplanmasının olduğu bölgeye birkaç damla döküp ovalayın. Yine ayaklarda eklem yerlerine sürerek masaj yapın.

- Fazla Çalışmış Kaslar: Ağrı yapan, hamlayan kaslara birkaç damla ile masaj yapın. Masajı hep kalp yönüne doğru yapın.

- Ağrı: Ağrının çeşidine ve görülen bölgeye göre değişebilir. Genelde haricen birkaç damla uygulayarak masaj yapmak ve ayaklarda eklem yerlerine sürerek ovalamak tavsiye edilir.

- Zatüre: Havaya karışarak teneffüs edilmesi ve doğrudan haricen göğüs bölgesine masaj yapılması ciğerlerin temizlenmesine yardımcı olacaktır. El ve ayaklardaki eklem yerlerine de uygulanabilir.

- Solunum ile ilgili virüsler: Hastalık boyunca okaliptüs yağının odanızda buharlaşmasını sağlayarak teneffüs edin.

- Burun nezlesi: İltihaplanma ile savaşmak ve solunum yollarını açmak için şişeden koklayabilirsiniz. Bir damla damlatarak sinüslerinize masaj yapabilirsiniz. Sıcak su torbası ile baskı uygulayabilirsiniz.

- Zona Hastalığı: Anti viral ve antiflamatuar özellikleri sayesinde zona yarasına sahip bölgeye uygulandığında faydası görülebilir. Banyo yaparken küvet suyunuza damlatabilir, yaralı bölgeye sıcak su torbası ile baskı uygulayabilirsiniz.

- Sinüzit: Sinüslere sıcak su torbası ile beraber baskı yapın. 1-2 damla okaliptüs yağı ile ellere ve ayaklara masaj yapın. Doğrudan veya oda havasına karıştırarak teneffüs edin.

- Tenisçi Dirseği: Bu konuda uzman bir masör ile bölgeye masaj uygularken okaliptüs yağından birkaç damla kullanmayı unutmayın.

- Verem: Okaliptüs yağı bakteri ile savaşmada etkilidir. Ciğerleri temizler. İltihaplanmayı azaltır. Düzenli şekilde odanızın havasına karıştırın. Göğsünüze ve sırtınıza ikişer damla damlatarak masaj yapın.

Okaliptüs Yağı Yan Etkileri

Okaliptüs yaprağı yiyecekler ile beraber az oranlarda alınabilir ancak okaliptüs yağının doğrudan ağız yoluyla alınması güvenli değildir. Deriye dahi uygulamadan önce derişiminin azaltılması gerekebilir. 3.5 mililitre derişimi azaltılmamış okaliptüs yağı kullanmak öldürücü olabilir. Okaliptüs yağı zehirlenmesi mide ağrısı ve yanması, baş dönmesi, kaslarda zayıflık, bunalma hissi, mide bulantısı, kusma ve ishal şeklinde kendini gösterebilir.

%100 Saf Botalife Okaliptüs Yağı Su Buharı Distilasyon Yöntemi Kullanılarak Üretilmektedir. Botalife Okaliptüs Yağı Resmi Satış Sitesi, Organik yağ

okaliptüs, yağı, okaliptüs yağı, okaliptüs yağı faydaları, okaliptüs yağı ne işe yarar, okaliptüs yağı nasıl kullanılır, okaliptüs yağının, okaliptüs yağı satış sitesi, botalife okaliptüs yağı, saf okaliptüs yağı, organik okaliptüs yağı

Havale / EFT (%3) :24.25 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

SATIŞA SUNDUĞUMUZ ÜRÜNLERLE İLGİLİ GENEL AÇIKLAMALAR

 •  Bu web sitesinde belirtilen açıklamalar, üretici/ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi/broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. İlgili yasa ve yönetmelikler gereği sağlık beyanı oluşturabilecek açıklamalara yer verilmemektedir.
 •  Sitemizdeki bilgiler ve ürünler, tıbbi sorunları teşhis etmeye, hastalıklara çare bulmaya veya hastalıkları tedavi etmeye yönelik değildir. Sadece bilgilendirme amaçlıdır.
 •  Bir sağlık profesyoneli ile işbirliği içinde bu bilgilerin kullanılması önerilir. Tüm sağlık sorunları için öncelikle bir doktora başvurulmalıdır.sağlık beyanı

Bu Ürünlerde İlginizi Çekebilir.

Bu Kategorinin En Çok Satanları
Bitkisel Masaj Yağı 100 ml
35.00TL
Ardıç Yağı 20 ml
20.00TL
Kakao Yağı 50 ml
15.00TL
Portakal Yağı 20 ml
20.00TL
Sedir Ağacı Yağı 10 ml
11.00TL
Defne Tohumu Yağı 50 ml
20.00TL
Karanfil Yağı 20 ml
30.00TL
Biberiye Yağı 20 ml
25.00TL
Limon Otu Yağı 20ml
30.00TL
Ardıç Yağı 10 ml
12.00TL
Kabak Çekirdeği Yağı 250 ml
%13İndirim
40.00TL
46.00TL
Hodan Yağı 20 ml
25.00TL
Badem Yağı 50 ml
15.00TL
Kuşburnu Yağı 10ml
10.00TL
Kayısı Çekirdeği Yağı 50 ml
15.00TL
Badem Yağı 1lt
190.00TL
Kabak Çekirdeği Yağı 20 ml
10.00TL
Badem Yağı 100 ml
%13İndirim
20.00TL
23.00TL
Nar Çekirdeği Yağı 20 ml
10.00TL
Acı Badem Yağı
15.00TL
Botalife Tarçın Yaprağı Yağı 20ml
%23İndirim
27.00TL
35.00TL
Okaliptüs Yağı 20 ml
25.00TL
Çörek Otu Yağı 100 ml
%31İndirim
20.00TL
29.00TL
Fındık Yağı 50 ml
15.00TL
Greyfurt Kabuğu Yağı 10 ml
25.00TL
Kayısı Çekirdeği Yağı 250 ml
35.00TL

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.